Loading...
Spravovat souhlas s cookies
Na tomto webu používáme cookies, na jejichž základě můžeme prostřednictvím služeb našich partnerů analyzovat návštěvnost a personalizovat reklamy. Více informací o zásadách zpracování osobních údajů naleznete zde.
    Přizpůsobení přístupnosti
  • Větší písmo
  • Menší písmo
  • Odstíny šedé
  • Zvýšit kontrast
  • Podtrhnout odkazy
  • Reset
Nejnovější příspěvky z Facebooku

19.03.2024

Až 400 tisíc pro poskytovatele domácí hospicové a paliativní péče. Pospěšte, termín přihlášek se blíží!

Nadace Agrofert už více než dekádu podporuje poskytovatele domácí hospicové a paliativní péče. Proto nepřekvapí, že i v letošním roce pro tyto organizace vypsala grantové řízení. Schválená žádost může domácímu hospici přinést grant ve výši až 400 tisíc korun.

„Organizace, které dokážou být oporou lidí v jejich posledních dnech, týdnech či měsících života a dělají to navíc v domácím prostředí klientů, mají můj velký obdiv. Odejít ze života v místě, kterému říkáte domov, je požehnání. Z médií to slýcháme často, na toto téma se pořádají různé akce. Přesto se to většině lidí zkrátka nepodaří. O to víc poskytovatelům domácí hospicové a paliativní péče v nadaci fandíme,“ říká Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace Agrofert.
V letošním grantovém řízení mohou organizace žádat kromě jiného o příspěvek na mzdové náklady zdravotnického personálu, na úhradu provozních nákladů nebo na nákup a servis automobilu. Naopak nelze žádat o příspěvek na investiční náklady či o zpětné proplacení již uhrazených výdajů. „V letošním roce mohou žadatelé získat až 400 tisíc korun. Rozhodujícími kritérii jsou přitom například neustálá dostupnost lékaře, sester, nebo územní rozsah poskytovaných služeb a jejich kvalita. V podmínkách a kritériích grantové výzvy jsme transparentní, všichni žadatelé najdou kompletní podmínky na našich webových stránkách,“ dodává Tornikidis.
Uzávěrka podávání přihlášek do grantové výzvy je 15. dubna 2024 v 16:00 hodin. Do tohoto data je nutné doručit vyplněný formulář žádosti v listinné podobě, rozhodující je přitom razítko pošty na obálce. Grant je poskytován úspěšným žadatelům na 12 měsíců.